Творці факсимільного перевидання «Пересопницького Євангелія» відвідали творчі лабораторії нашого факультету - Факультет педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва
Факультет педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва > НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТУ > Новини кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання > Творці факсимільного перевидання «Пересопницького Євангелія» відвідали творчі лабораторії нашого факультету

У історії кожного народу знайдеться небагато книг, які він через віки  зберігає  й відносить до особливих, знакових, символічних, вважає їх своїми реліквіями та священними пам’ятками. Саме до таких належить «Пересопницьке Євангеліє», з нагоди 460-ої річниці створення якого, сьогодні, 5 лютого 2021 року, в залі інформаційних ресурсів «Чумацький шлях» відбувся круглий стіл. На початку цього року бібліотека університету за підтримки когорти меценатів нашого міста придбала факсимільне видання «Пересопницького Євангелія», і саме на цей день припала урочиста церемонія його передачі книгозбірні. Серед гостей, які завітали до університету в рамках заходу, – самі видавці Алла Істоміна та Ігор Шпак, голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт, дослідник української духовно-культурної спадщини, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило та міський голова Переяслава, один із співмеценатів придбання Євангелія для університету Вячеслав Саулко.

Не зважаючи на брак часу, по завершенні урочистої частини зустрічі, гості мали нагоду під пильним і інформативним екскурсійним супроводом кандидата педагогічних наук, доцента, майстрині Ольги Стрілець та старшого викладача, художника Романа Мотузка ознайомитись із мистецькими здобутками викладачів і студентів факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва університету.

Не секрет, що провідною візією відомої далеко за межами Переяслава майстрині і педагога Ольги Стрілець є увагу до збереження і творчого розвитку мистецьких традицій українського народу – це особливо відзначили учасники зустрічі. Не менше сповнених щирості та тепла слів захоплення і поваги було висловлено й на адресу Романа Мотузка і художніх робіт його учнів.

Коли гостей запитали про їх загальне враження і оцінку всьому побаченому в мистецьких лабораторіях, то вони зазначили, що наш університет  є справжнім осередком науки і мистецтва регіону, а особисте знайомство видавців Істоміної Алли Олегівни та Шпака Ігоря Володимировича з творчим потенціалом викладачів та студентів факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва університету цілком реально може трансформуватись у творчу співпрацю.

Факультет педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва щиро радий гостям та запрошує всіх, хто має бажання і можливості співпрацювати з нами та розвивати українську освіту і науку. А про те, яким видалося повернення «Пересопницьке Євангеліє» додому, у Переяслав вперше за понад 300 років вже можна прочитати у розлогому репортажі команди сайту нашого університету.

Прес-служба факультету