Історія - Факультет педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва

Історія

Кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання забезпечує дві спеціальності: «Середня освіта (Музичне мистецтво)»; «Середня освіта (Образотворче мистецтво)».

Кафедра музики була заснована наказом № 176 від 6 вересня 1990 р. по Переяслав-Хмельницькому філіалу КДПІ ім. О.М. Горького. Завідувачем кафедри упродовж 1990 – 1998 років працював кандидат педагогічних наук, доцент М.П.Ляшко.

У червні 1998 р. кафедри музики розподілено на два підрозділи: кафедру методики музичного виховання та гри на музичних інструментах і кафедру теорії та історії музики та хорового диригування. Завідувачами вказаних кафедр стали: кандидат педагогічних наук, доцент М. П. Ляшко та заслужений працівник культури України, доцент М. Г. Колос.

Упродовж 2003-2004 рр. знов інтегровану кафедру музики очолював доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв УРСР В.Л.Клин.

З 2004 по 2008 рр. завідувачем кафедри мистецьких дисциплін працював кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник культури України С.С. Горбенко.

Упродовж 2008-2010 рр. кафедру мистецьких дисциплін, 2010-2012 рр. – мистецьких дисциплін і методик навчання очолювала кандидат педагогічних наук, доцент Л.В. Кожевнікова.

З 2012 р. по теперішній час завідувачем кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання працює доктор мистецтвознавства, професор Т.В.Мартинюк.

Викладачі 014 Середня освіта Музичне мистецтво

Викладачі спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)»

Сьогодні навчально-педагогічний потенціал спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)» реалізується потужним професорсько-викладацьким складом:  доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри-професор Т.В. Мартинюк; доктор педагогічних наук, доцент І.А. Малашевська, кандидат мистецтвознавства, доцент А.К. Мартинюк, кандидати педагогічних наук, доценти – Л.В. Кожевнікова, О.М. Ткаченко, М.П. Ляшко, заслужені працівники культури України, доценти – М.Г. Губар, М.Г. Колос; старші викладачі – А.П. Карпенко, А.В. Захарченко. Педагогічним колективом кафедри здійснюється навчальна підготовка фахівців за освітніми рівнями «бакалавр», «магістр» зі спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)».

Викладачі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання плідно займаються науковою діяльністю. Результати їх наукових досліджень є підґрунтям для постійного вдосконалення навчально-виховної та музично-просвітницької роботи. Упродовж  останніх років  викладачами кафедри було опубліковано 17 навчальних посібників та монографій, 138 наукових статей у фахових і міжнародних виданнях, 198 тез учасників зовнішніх (у тому числі міжнародних) конференцій.

Гордістю кафедри є студентські художні колективи, які є окрасою університету і без яких не відбувається жодне свято чи дійство. Це  студентський хор «Колегіум» (керівник – старший викладач Карпенко А.П.), до складу якої входять студенти спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)». Цей колектив бере участь у багатьох конкурсах і фестивалях не тільки Київщини, а й усієї України, де не однократно ставав лауреатом і отримував грамоти, дипломи й нагороди.

Хор-Колегіум

Студентський хор «Колегіум»

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Троїсті музики» (керівник – композитор, фольклорист, лауреат міжнародних і Всеукраїнських конкурсів та фестивалів, заслужений працівник культури України, доцент М.Г. Губар) є фіналістом і лауреатом міжнародних, республіканських та обласних фестивалів і конкурсів, неодноразовим дипломантом міжнародних виставок «Освіта в Україні». Колектив був організований у 1988 році. Число його учасників за роки існування коливалось від п’яти до тридцяти осіб.

В репертуарі ансамблю – народна музика Центрального регіону України. Художню манеру колективу складає синтез інструментального виконання, співу і руху (танцю). На численних виступах ансамблю «Троїсті музики» перед глядацькою і слухацькою аудиторією України, Білорусії, Росії, Туреччини, Естонії, у концертах на сцені Національного палацу мистецтв «Україна» у заходах державного значення відзначався високий художній рівень та виконавська майстерність музикантів.

Троїсті музики

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Троїсті музики»

Колектив кафедри активно залучається до українського фестивального руху. Починаючи з 2009 р. викладачами кафедри проводиться Всеукраїнський конкурс вокальної творчості «Весняні наспіви». Метою конкурсу є активізація та розвиток вокального мистецтва серед учнівської молоді, відбір талановитої молоді до вступу в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на спеціальність «Середня освіта (Музичне мистецтво)».

Учасники конкурсу Весняні наспіви

Учасники Всеукраїнського конкурсу вокальної творчості «Весняні наспіви»

Міжнародним творчим проектом, ініційованим колективом кафедри,  є полікультурний фестиваль-конкурс «Переяславський дивограй», що, починаючи з 2013 р., проводиться в університеті за підтримки Національної Всеукраїнської музичної спілки (НВМС), Європейської асоціації піаністів-педагогів України (Ukr.«ЕРТА»), Асоціації піаністів-педагогів Європи («ЕРТА» – Лондон, Брюссель, ЄС), Федерації Асоціацій, Центрів та Клубів ЮНЕСКО Республіки Молдова, Державного університету Республіки Молдова, Державного педагогічного університету імені Іона Крянге (Кишинів, Республіка Молдова), Університету Масарика (Брно, Чехія), Університету Філіппін (Діліман, Філіппіни), Фонду науки і культури (Стамбул, Туреччина). За роки проведення фестивалю в ньому взяли участь понад 600 учасників з України та зарубіжжя, залучаючись до його мети: популяризація вокального та інструментального мистецтва в молодіжному середовищі; пошук та підтримка молодих талантів, естетичне залучення творчої молоді до світових та національних цінностей.

Учасники полікультурного фестивалю Переяславський дивограй

Учасники Міжнародного полікультурного фестивалю-конкурсу «Переяславський дивограй»

Викладачі спеціальності «Середня освіта (Образотворче мистецтво)»

Навчально-педагогічний потенціал спеціальності «Образотворче мистецтво» реалізується викладацьким складом: кандидати педагогічних наук, доценти – Т.Б. Носаченко, О.В. Стрілець, Член Національної спілки художників України, старші викладачі – Р.М. Мотузок, І.В. Рубан, О.В. Шпитальова, викладач М.В. Генесіран.

Викладачі працюють у напрямах навчально-виховної, наукової і творчої роботи та забезпечують професійну підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «магістр» зі спеціальності «Середня освіта (Образотворче мистецтво)». Результатом навчання стають систематично організовані виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класи різноманітної тематики, які дозволяють студентам самостійно оцінити рівень своїх творчих здобутків, де вони вчаться рекламувати свою творчість та втілювати практично свою художньо-педагогічну компетентність.

Вони є постійними учасниками Міжнародних освітянських виставок, на яких презентують власну художню творчість та мистецькі здобутки студентів, беруть участь у конкурсах тематичних номінацій, семінарах, практикумах, проводять майстер-класи з традиційних та сучасних видів образотворчого та декоративного мистецтва. Виставкові стенди кафедри завжди приваблюють чисельну кількість гостей виставки, викликають у них цікавість та захоплення.

Виставка в Київському міському Будинку вчителя (2018 р.)

Виставка в Київському міському Будинку вчителяЩороку проводиться відбірковий тур конкурсу наукових робіт студентів спеціальності «Середня освіта (Образотворче мистецтво)» та Олімпіада з образотворчого мистецтва. Метою проведення Олімпіади з образотворчого мистецтва є пошук й підтримка обдарованих учнів та залучення молоді до художньої творчості й подальшого навчання у ЗВО.

Учасники Олімпіади з образотворчого мистецтва (2019 р.)

Учасники олімпіади з образотворчого мистецтваЗа час існування кафедра підготувала понад 1000 кваліфікованих вчителів музики й образотворчого мистецтва і гордиться своїми кращими випускниками, які працюють у різних куточках України та за її межами у системі освіти та культури. Серед них: художній керівник Черкаського державного академічного заслуженого українського народного хору В.А. Клименко, артист Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки Дмитро Цимбал. Сьогодні здобувачами вищої освіти спеціальності  «Середня освіта (Музичне мистецтво)» є заслужені артисти України Ніна Мирвода та Ярослав Гавюк.

Кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання йде в ногу з часом, сучасними мистецькими та педагогічними досягненнями.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Перейти до вмісту